HAYIRLI EVLAT SAHİBİ OLMANIN MANEVİ SIRLARI

Bismillahirrahmanirrahim

Evli çiftlere cinsel birlikteliğe başlamadan önce Euzübesmele okumalarını önemle tavsiye ediyoruz. Atalarımız ”Besmelesiz işe şeytan karışır” demişlerdir.

Eğer bir baba temas esnasında besmele çekerse, çocuk doğarken şeytanın müdahalesinden ya tamamen ya da kısmen kurtulur. Çünkü herkesin bir şeytanı vardır. Ve her doğan çocuğa şeytan temas eder. Eğer baba besmele çekmezse şeytan o çocuğun mânevî hislerini köreltir. Demek ki; Besmele çekilmezse: “besmelesiz evlât” dedikleri çocuk doğar.

Yaramaz çocuklara “Besmelesiz” denilmesi de herkesin malumudur. Adamın biri yaramaz çocuğunun ıslahı için çare ararken, kendisine kırk besmele ile kırk değnek vurması tavsiye edilir. Çocuğu yatırıp besmeleyle değnek vururken biri görür; sebebini sorar ve öğrenir. Bunun üzerine: “Vaktinde gaflet etmeyip de bir besmele çekseydin kâfî gelirdi ve daha kârlı olurdu” der. Ârif olan anlar…

Ebu Hüreyre r.a. rivâyet ediyor: Resûlüllah s.a.v. “Ehline yakın olacağında, Bismillâhirrahmânirrahîm, de. Gusül edinceye kadar amel defterine hasenât yazılır. Şâyet o sebepten çocuk vücûda gelirse, onun nefesleri adedince ve çocuğun nesli kesilinceye kadar cümlesinin nefesleri adedince hasenât yazılır.

Resûlüllah s.a.v. Efendimiz buyurdu ki; Sizden birisi eşine yaklaşmak istediğinde “Bismillah!” Ey Allah’ım! Bizi şeytandan, şeytanı da bize ihsan ettiğin çocuktan uzak kıl!” der ve eğer bu yakınlıktan onlara bir çocuk bahşedilirse, o çocuğa şeytan ebediyen zarar veremez.

Evli çiftler cimaya başlayacağı zaman Erkek Bismillah, kadın erRahman, erkek erRahim der. İkisi ortaklaşa Bismillahirrahmanirrahim der. Bu denmezse doğan çocuğa şeytan ortak olur. Ayrıca evli çift cünüp olup tekrar cima ederse ona da şeytan karışır. Cünüp olsun veya olmasın her cinsi münasebette Besmele çekilmelidir. Aksi takdirde doğacak çocuğa şeytan ortak olur.

Çocuk, anne rahmine besmele ile düşmeli ve anne rahminde iken ve doğduktan sonra helal lokma ile beslenmelidir. İslâmi devirlerle birlikte Türkler çocuğun besmele ile anne rahmine düşmesine büyük bir önem vermişlerdir. Hatta tabiatı, huyu bozuk çocuklara “besmelesiz” denilmiştir.

MEKTUP VE KİTAPLARIN BAŞINA BESMELE YAZILMASININ SIRRI
EVLİLİK HAKKINDA ÖNEMLİ SIRLAR
MEDYA BAĞIMLILIĞINDAN KURTARAN ZİKİR
SİYONİST İSRAİL DEVLETİNİ HELAK EDECEK MANEVİ SIR
CİNLERDEN KORUNMANIN MANEVİ SIRLARI
İHMAL EDİLMEMESİ GEREKEN İKİ SÜNNET
TÜRK MİLLETİNİN KESİNKES İSMİ AZAMI
SABAH UYKUSUNUN SAĞLIĞIMIZA VE MANEVİYATIMIZA ZARARLARI
İSLAM DÜŞMANLARINI HELAK ETMENİN MANEVİ SIRRI
BEBEKLERİNİ EMZİREN ANNELERİN İSMİ AZAMI
ÇİFTÇİLERİN EKTİKLERİ TOPRAKTAN YÜKSEK VERİM ALMASININ MANEVİ SIRRI
BİR FELAKET ANINDA OKUNACAK ZİKİR
BESMELE HANGİ MİLLETLERİN İSMİ AZAM’IDIR?
NAZARDAN KORUNMANIN VE KURTULMANIN SIRLARI
EVDEN ÇIKARKEN OKUNACAK DUA
PKK VE TERÖR BELASINDAN TAMAMEN KURTULMANIN MANEVİ SIRRI
DİLEKLERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN OKUNACAK ZİKİR
PEYGAMBER S.A.V. EFENDİMİZİ KESİNKES RÜYADA GÖMENİN SIRRI
RIZKI ARTTIRMANIN, FAKİRLİĞİ GİDERMENİN MANEVİ SIRRI
TÖVBE ETMEK İSTEYENLERİN İSMİ AZAMI