120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (3. BÖLÜM)

Bismillahirrahmanirrahim

Araştırma sonuçlarına göre işini, mesleğini severek çalışanların diğer insanlardan Allah’ın izniyle birkaç yıl daha uzun yaşadıkları görülmüştür.

Sık hapşıranlar, seyrek hapşıranlardan Allah’ın izniyle hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olurlar. Bu bir manevi sırdır.

Hayırlı kız evladı sahibi anne babalar hayırlı erkek evladı sahibi anne babalardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar. Bu bir manevi sırdır.

Sigara tiryakiliği insanın ömründen 8 yıl çalmaktadır. Pasif içicilerde ömürlerinden en az 2 yılı silip atmalılar.

Düzenli olarak çam fıstığı tüketin. Allah’ın izniyle uzun yaşarsınız. Bu bir manevi sırdır.

Yeşilçay uzun yaşamın sırları arasında önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en uzun ömürlü insanları Japonlar yeşilçayı çok tüketirler.

Araştırma sonuçlarına göre çocukları olan kadınların 100 yaşını görme ihtimali çocukları olmayan kadınlara oranla 4 kat fazladır.

Araştırma sonuçlarına göre mutlu bir evliliğin kadınların ömrüne 2, erkeklerin ömrüne ise 7 yıl kattığı görülmüştür.

Uzun yaşayan insanların beslenme alışkanlıkları incelendiğinde zeytinyağının birinci sırada olduğu kesinkes görülmüştür. Ardından ise yoğurt ve süt ürünlerinin (özellikle kefir) geldiği görülmüştür.

Yalan söylemek ömrü kısaltır. Dürüst ol, uzun ve sağlıklı yaşa… Emin, güvenilir, dürüst insanlar, tekin olmayan yalancı insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar. Bu bir manevi sırdır.

Hz. Ali r.a. Efendimiz 4 şey ömrü arttırır buyuruyor. Bunlar, öğlen vaktinde elma yemek, bakire ile evlenmek, akan suda yıkanmak, sola doğru uyumaktır. Çünkü sola doğru yatınca beden rahatladığı için ömür uzar.

Uhrevi hayatı için çalışanlar, dünyası için çalışan insanlardan Allah’ın izniyle hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olurlar. Bu bir manevi sırdır.

Avustralyalı 12 bin yetişkini inceleyen bilim insanları 25 yaşın üstündeki bir yetişkinin bir saat tv izlemesinin onun ortalama ömrünü 21.8 dakika kısalttığını buldular. Habere göre araştırmacılar tek bir sigaranın ömrü yaklaşık 11 dakika kısalttığını söylediler. Hayatı boyunca günde 6 saat tv izleyen bir yetişkinin ömrü, tv izlemeyen bir kişinin ömründen 4.8 yıl kısa olabiliyor.

Yaşlanmanın etkilerini sadece birkaç yıl daha geciktirebilmek için milyarlarca dolarlık araştırma yapan ABD’li bilim insanları insan ömrünü uzatmanın en etkili yolunun kalori kısıtlaması (az yemek) olduğunu açıkladılar.

Kedi beslemek ömrü uzatır, köpek beslemek ise ömrü çok kısaltır. Ayrıca köpek besleyenlerin başına daha çok kaza ve bela gelir. Bu bir manevi sırdır.

Koyun eti ile beslenmek bereket getirir, ömrü uzatır. Dana eti ile beslenmek ise birçok hastalığa yol açar. Ayrıca ömrü kısaltır. Bu bir manevi sırdır.

BREZİLYA HALKININ İSMİ AZAMI
METEOROLOJİ UZMANLARININ İSMİ AZAMI
%99 KURAKLIĞA SON VERİP YAĞMUR YAĞDIRAN ZİKİR
TOPRAKLARI YABANCILAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ MAZLUM MİLLETLERİN İSMİ AZAMI
SATANİSTLER İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ İKİ MANEVİ SIR
ALEVİLERLE İLGİLİ BİR MANEVİ SIR
ÇAMUR BANYOSUNUN FAYDALARI
TEFEKKÜR İBADETİNİN İSMİ AZAMI YA ALLAH C.C. ZİKRİDİR
PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI OLAN KİMSELERİ TEDAVİ ETMENİN EN ETKİLİ YOLU
CAFER BİN MUHAMMED R.A.’A DİYOR Kİ;
DOKTORLARIN ASLA İHMAL ETMEMESİ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRINTI
BESMELE HATTATLARIN İSMİ AZAMDIR
BESMELE EBELERİN VE KADIN DOĞUM UZMANLARININ İSMİ AZAMDIR
BESMELE SİYASETÇİLERİN İSMİ AZAMDIR
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (4. BÖLÜM)
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (2. BÖLÜM)
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (1. BÖLÜM)
KABIZLIKTAN KURTULMANIN KESİN ÇARESİ
KEFİRİN İNANILMAZ FAYDALARI
KANAMAYI DURDURMANIN MANEVİ SIRRI