120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (1. BÖLÜM)

Bismillahirrahmanirrahim

Besmele uzun yaşam sürmenin kesinkes en güçlü ismi azamıdır.

Her kim her meşru işinin başında Besmele okumayı adet edinirse ayrıca her gün zikir olarak Besmele’yi çok sayıda (en az 99 kez) okumaya devam ederse o kimse Allah’ın izniyle çok çok uzun ömürlü olur.

Sadaka vermenin ömrü bereketlendirdiği gibi Besmele’yi çok sayıda (en az 99 kez) okumayı alışkanlık haline getirmek de insanın ömrünü çok uzatır. Bu gibi insanlar için 100 yaş ve üzerini görmek Allah’ın izniyle çok sıradan bir hadise olarak görülmelidir.

Bir araştırma sonucuna göre, inanç ve ibadet sahibi insanların bu özelliğe sahip olmayan insanlardan 5 yıl daha uzun yaşadığı görülmüştür. Yapılan bazı araştırmalarda dindar kişilerde stres ve depresyona daha az rastlanmıştır.

Sessiz, sakin, mütevekkil, sabırlı insanlar, aceleci, sabırsız, riski seven, hızlı yaşayan insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar.

Bir araştırma sonucuna göre dakikada 15 nefes alanların 25 nefes alanlardan daha uzun ömürlü oldukları görülmüştür. Bu araştırma sonucu Allah’ın izniyle sakin insanların aceleci insanlardan daha uzun ömürlü olduklarını ispatlayan güçlü bir delildir.

Anne sütü ile beslenen bebekler beslenmeyen bebeklerden, Allah’ın izniyle hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olurlar.

Mutlu bir evliliği olan insanlar, bekar veya boşanmış insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar.

Beslenmesinde tahıl olarak yulafı tercih edenler, diğer tahıllarla (arpa, buğday, çavdar, mısır v.s.) beslenenlerden Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar. Birçok araştırma sonucu bu iddiayı ispatlamıştır.

Gülümseyen, iyimser ve hoşgörülü insanlar, somurtkan, karamsar ve hoşgörüsüz insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar.

Adalarda yaşayan insanlar, karada yaşayan insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar. Örnek; Dünyanın en uzun ömürlü insanları Yunanistan’ın İkaria adası sakinleri, Japonya’nın Okinawa adası sakinleri ve İtalya’nın Sardunya adası sakinleridir.

Düşük kalori ile beslenen insanlar yüksek kalori ile beslenen insanlardan Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar. Örnek; Yapılan bütün araştırmalarda düşük kalorili beslenenlerin daha uzun yaşadığı görülmüş, farelerde bu test edilmiş, düşük kalorili beslenen farelerin %40 daha uzun ömürlü olduğu görülmüştür.

Yüksek yerlerde, özellikle dağlarda, yaylalarda yaşayan insanlar, rakımı düşük, denize yakın yerlerde yaşayan insanlardan Allah’ın izniyle hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olurlar.

Çalışkan insanlar, tembel insanlardan Allah’ın izniyle hem daha başarılı, hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olurlar.

Hayvanlar ve İnsanlar âleminde dişiler, erkeklerden Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar.

Ot (sebze, meyve) ile beslenenler, et ile beslenenlerden Allah’ın izniyle daha uzun ömürlü olurlar.

BREZİLYA HALKININ İSMİ AZAMI
METEOROLOJİ UZMANLARININ İSMİ AZAMI
%99 KURAKLIĞA SON VERİP YAĞMUR YAĞDIRAN ZİKİR
TOPRAKLARI YABANCILAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ MAZLUM MİLLETLERİN İSMİ AZAMI
SATANİSTLER İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ İKİ MANEVİ SIR
ALEVİLERLE İLGİLİ BİR MANEVİ SIR
ÇAMUR BANYOSUNUN FAYDALARI
TEFEKKÜR İBADETİNİN İSMİ AZAMI YA ALLAH C.C. ZİKRİDİR
PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI OLAN KİMSELERİ TEDAVİ ETMENİN EN ETKİLİ YOLU
CAFER BİN MUHAMMED R.A.’A DİYOR Kİ;
DOKTORLARIN ASLA İHMAL ETMEMESİ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRINTI
BESMELE HATTATLARIN İSMİ AZAMDIR
BESMELE EBELERİN VE KADIN DOĞUM UZMANLARININ İSMİ AZAMDIR
BESMELE SİYASETÇİLERİN İSMİ AZAMDIR
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (4. BÖLÜM)
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (3. BÖLÜM)
120 YIL YAŞAM SÜRMENİN MANEVİ SIRLARI (2. BÖLÜM)
KABIZLIKTAN KURTULMANIN KESİN ÇARESİ
KEFİRİN İNANILMAZ FAYDALARI
KANAMAYI DURDURMANIN MANEVİ SIRRI